01.02.2019

Телеміст жінок-лідерів

31 січня 2019 року в приміщенні Київської міської державної адміністрації відбувся Телеміст жінок-лідерів, організований  парламентським міжфракційним депутатським об’єднанням «Жінки. Мир. Безпека» та Kyiv Global Summit.

Телеміст жінок-лідерів присвячений 100-річчю юридичного закріплення виборчих прав жінок в Україні, питанням встановлення на законодавчому рівні квот під час національного виборчого процесу, збільшення представництва жінок на всіх рівнях влади та питанням мирного врегулювання військових конфліктів, подолання соціально-гуманітарної кризи і участі жінок в процесі миротворення.

У телемості взяли участь європейські парламентарі, народні  депутати України, представники міжнародних організацій, урядовці, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, міські голови та депутати місцевих рад, лідери громадянського суспільства.

Під час Телемосту жінки з усіх регіонів України – представниці з Центру включалися з Києва, жінки Півдня – з Одеси, Сходу – з Сєвєродонецька, Півночі – з Харкова, Заходу – зі Львова разом з жінками-лідерами з Великобританії, Литви, Грузії, Ізраїлю та інших країн світу обмінювались досвідом досягнення міжнародних стандартів гендерної рівності та механізмами посилення лідируючих позицій жінок у політиці.

Серед іншого розглядалось питання щодо посилення ролі жінок в миротворчих процесах.

В обговоренні взяла участь голова правління Українського фонду миру, Посол в Україні Міжнародної комісії з питань прав людини Супрун Людмила Павлівна.

Вона зазначила, що вже п’ятий рік на Сході нашої країни тривають бойові дії. На жаль, політики-чоловіки при владі так і не змогли знайти ефективний мирний шлях… Тож за справу готові взятися жінки!

Миротворчі процеси складаються із багатьох компонентів і тут роль жінок величезна. Більшість населення України – це жінки, а серед виборців, тобто людей старше 18 років, кількість жінок становить 57 %.

Багато хто думає, що тільки із зброєю в руках ми можемо захистити суверенітет України. Але це не зовсім так. Треба проводити  просвітницьку діяльність, тобто пояснювати, яким чином можна подолати збройний конфлікт, який розгорнувся на території України. Від цього страждають всі – мирне населення, діти, страждає в цілому вся Україна. Тобто в миротворчому процесі треба розуміти причини конфлікту, що відбулося. Тому роз’яснюючи причини конфлікту та, вивчаючи досвід інших країн, ми – можемо запропонувати план мирного врегулювання конфлікту «Мир в Україні – Мир в Європі. Подолання військового конфлікту на території окремих районів Луганської та Донецької областей мирним шляхом», який розроблено робочою групою Міжнародної комісії з питань прав людини.

Метою проекту є:

  • припинення озброєного конфлікту на Сході України мирним шляхом;
  • створення реальних гарантій безпеки і відновлення територіальної цілісності України;
  • запобігання сповзання Європи в повномасштабну війну.

Крім цього, Людмила Супрун зупинилась на негативних наслідках збройного конфлікту, послідовності впровадження мирного плану, джерелах фінансування і додаткових гарантіях для інвесторів і донорів на перехідний період його реалізації.

Дехто говорить, зазначила Супрун Л.П,: «Не буває вічного миру, як і не буває вічної війни». І почавши з 2014 року – ця війна повинна, як найшвидше завершитися.

Маргарет Тетчер казала: «Якщо хочете завершити війну, покличте на переговори жінок, вони домовляться». Погоджуємося з цими словами і віримо, що мир в Україні – в жіночих руках!

Учасники форуму відкрито заявили про свої наміри очолити миротворчі процеси в країні!