Українському фонду миру – 53 роки. Створений у лютому 1969 р. як неурядова миротворча благодійна громадська організація з 27 відділеннями в усіх регіонах України, Український фонд миру поєднував в собі зусилля громадськості на збереження миру і злагоди в Україні та за її межами, надавав благодійну допомогу незахищеним верствам населення, сприяв національному відродженню, а також створенню умов  для розвитку особистості  і творчої самореалізації, вихованню покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя, оберігати й примножувати цінності національної культури, розвивати і зміцнювати нашу державу.

Працює фонд виключно за рахунок добровільних пожертвувань.

Український фонд миру є одним із засновників Міжнародної асоціації фондів миру,  яка в 1998 році отримала вищий консультативний статус при ООН. Це дало широку можливість для миротворчої доброчинної діяльності, спрямованої на вирішення соціальних питань, розвиток співробітництва з різними міжнародними і національними організаціями у реалізації соціальних програм – “Турбота”, “Народна дипломатія” та “Мир твоєму дому”, які покладено в основу діяльності фонду.

Програма “Турбота” – широкомасштабна соціальна програма, яка охоплює:

  • благодійні акції і заходи, спрямовані на соціальну допомогу незахищеним верствам населення, жертвам війн і агресій, національних конфліктів, катастроф, біженцям і переселенцям;
  • ділові контакти з благодійними організаціями різних країн для об’єднання зусиль по організації допомоги бідним людям, хворим дітям і сиротам;
  • розробку довгострокових соціальних і оздоровчих програм для підтримки малозабезпечених верств населення;
  • допомога талановитим і обдарованим дітям та дітям-сиротам, а також з багатодітних малозабезпечених сімей.

Так, в рамках реалізації програми «Турбота» протягом 20 років, починаючи з 1998 року, щорічно в курортній зоні с.Рибаківка Миколаївської області проводиться Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Золотий Лелека». У Фестивалі беруть участь талановиті діти та молодь з усіх регіонів України, Молдови, Болгарії та інших країн з метою  реалізувати власні творчі здібності та долучитися до світу мистецтва, вивчення національної культури і традицій свого народу.

У червні 2018 року відбувся вже ХХІ Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Золотий Лелека».

Всеукраїнський благодійний проект “Збережи життя дитини”. Спільно з Громадянським парламентом жінок України, Всеукраїнським благодійним фондом «Журналістська ініціатива» та Київським благодійним фондом «Джерела» була надана фінансова допомога онкохворим дітям та хворим на онкогематологічні захворювання. Крім цього, завдяки проекту вдалося привернути увагу урядових структур і на потреби лікарні «Охматдит» було виділено понад 5 млн.грн., які витрачені на придбання медобладнання лікарні.

Фонд підтримав ініціативу Ємця Іллі Миколайовича директора Центру дитячої кардіології щодо створення в Україні умов для лікування серцево-судинних захворювань у новонароджених та дітей раннього віку і допомагав в реалізації проекту будівництва Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії в м.Киє ві та проведення семінарів лікарів – дитячих кардіологів.

Починаючи з 2003 року Український фонд миру спільно із Всеукраїнським благодійним фондом «Журналістська ініціатива» протягом 10 років проводив міжнародний журналістський автопробіг «Дорога до Криму: проблеми та перспективи».

З 2009 року, щороку, на День медичного працівника Український фонд миру проводить низку різноманітних заходів, пов‘язаних із святкуванням та відзначенням працівників медичної галузі.

Протягом 20 років Фонд надає гуманітарну та фінансову допомогу на лікування багатьом дітям Кіровоградської, Київської, Черкаської та інших областей. А це діти з такими діагнозами як туберкульоз, пухлина головного мозку, термічне ураження, вади серця тощо.

У листопаді 2018 р. Фонду разом з іншими меценатами та благодійниками вдалося вирішити питання проведення операції на серці по встановленню окклюдера в Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова Марченку Владиславу – 4 роки, мешканець м.Ромни Сумської області.

Програми “Народна дипломатія” і “Мир твоєму дому”. Ці програми започатковані з метою розвитку міжнародних відносин, встановленню громадських, культурних і гуманітарних контактів. Завдяки тривалій співпраці із партнерськими організаціями та партнерами США, Італії, Швеції, Канади, Німеччини, Голландії, Фондом одержано сотні тон гуманітарної допомоги, 100 автобусів “Вольво”, які передані в сільські школи, школи-інтернати та інші навчальні заклади.

У 2003 році стартував перший Міжнародний дитячий фестиваль “Світ талантів”, який проходив в Єгипті. Мета фестивалю – об’єднати талановитих, енергійних, розумних дітей всієї планети, дати кожній дитині шанс реалізувати свої здібності, обмінюватися творчим досвідом, створювати атмосферу дружби і взаєморозуміння між дітьми, презентувати Україну як талановиту та гостинну країну. Проект проходить вже на протязі 14 років.

Молодіжний театр танцю “Кияночка” (художній керівник, заслужений працівник культури Кайгородова Галина Миколаївна) завдяки підтримці Українського фонду миру взяв участь в Міжнародному фольклорному фестивалі, який проходив у Франції.

Міжнародна щорічна програма «Студентська республіка». Має на меті сформувати та підготувати молодь до дорослого життя, реалізується в кожному регіоні від рівня вишу до фінального етапу, розвиток студентського самоврядування та активності; покращення життя українського студентства, налагодження ефективної співпраці з студентством України і світу.

Ще один культурний проект, реалізацію якого підтримав Український фонд миру – Міжнародний фестиваль «Сходи до Неба». Спільно з громадською організацією Міжнародний фестиваль «Сходи до Неба» були проведені культурно-просвітницькі заходи, які стали доступними для широкого загалу шанувальників опери, балету, джазу, моди та інших видів творчості у виконанні видатних майстрів сучасності на території України. Серед яких:

  • Гала-вистава Фестивалю “Сходи до Неба” просто неба на Європейській площі 2010 року;
  • турне всесвітньо відомого оперного співака Дмитра Хворостовського в кращих оперних театрах Донецька, Одеси, Львова та Києва;
  • безкоштовні майстер-класи для студентів музичних училищ та консерваторій від Дмитра Хворостовського, видатного українського співака, народного артиста СРСР Анатолія Кочерги та найвідомішого джазового піаніста Дмитра Найдича;
  • благодійний концерт на підтримку талановитої молоді України «Різдвяні зустрічі – Три піано», в якому взяли участь найвідоміші маестро класичної опери та джазу соліст Віденської опери і Нью-Йоркської “Метрополітен-Опера” Анатолій Кочерга, заслужена артистка України Ольга Микитенко, скрипаль-віртуоз Василь Попадюк та багато інших.

«Будинок музики», це ще один проект, який розпочав Український фонд миру разом з громадською організацією Міжнародний фестиваль «Сходи до Неба». Його мета – будівництво в м.Києві сучасного класичного акустичного залу світового стандарту, в якому буде звучати класична музика.

В рамках реалізації програми “Відродимо святині України”, Фонд має на меті привернути увагу до збереження історико-культурної спадщини України та відродження найдревніших святинь, храмових споруд, збереження природно-заповідного, духовного та культурного фондів України.

У 2005 році була започаткована перша Державна історико-туристична програма “Золота підкова Черкащини”, згодом – Державна програма “Шевченків край”, які спрямовані на впорядкування, реставрацію та реконструкцію об’єктів, пов’язаних з ім’ям Т.Г.Шевченка. В рамках реалізації було упорядковано понад 159 об’єктів культурної спадщини, пов‘язаних з ім‘ям Т.Г.Шевченка у Київській та Черкаській областях.

Також Фонд сприяє:

  • проведенню в Україні і за її межами конференцій, семінарів, зустрічей з проблем миру, розвиткові зв’язків з зарубіжними фондами, організаціями, асоціаціями, й окремими громадянами;
  • встановленню миротворчих громадських, культурних і гуманітарних контактів у рамках народної дипломатії;
  • національному відродженню України, допомагає талановитій студентській та учнівській молоді у здобутті освіти;
  • захисту прав та інтересів ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, воїнів АТО;
  • обміну делегацій із зарубіжними країнами для обміну досвідом роботи і встановлення ділових контактів.

У 2016 році за підтримки Українського фонду миру було забезпечено:

  • Юридичний супровід захисту майнових прав Міністерства оборони України, в наслідок чого Міністерству оборони було повернуто майно у державну власність вартістю понад 40 млн. доларів;
  • Відвідування 73-го морського центру спеціального призначення в/ч А 1594 м.Очаків Миколаївська область з метою організації належного матеріально-технічного забезпечення;
  • Проведення низки благодійних екскурсій «Шевченків край» – по селах дитинства Великого Кобзаря – Моринці-Шевченкове-Будище – для студентської молоді, активу місцевого самоврядування Кіровоградської області, поранених бійців із зони АТО, в тому числі лікарів військового госпіталю та інших медичних установ, які забезпечують лікування та реабілітацію бійців;
  • Благодійні концерти для бійців, поранених в зоні АТО;
  • Ініційовану підготовку на базі військових кафедр офіцерів запасу для підрозділів спеціального призначення, зокрема на базі військової кафедри Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.

Крім цього, за підтримки Українського фонду миру проведено:

  • форум за участю громадських організацій та політичних партій з питань Будапештського меморандуму щодо безпеки України;
  • круглий стіл з питань війни і миру в Україні» та інше.

Вшановуючи пам‘ять воїнів-інтернаціоналістів Українським фондом миру в шести районах Кіровоградської області та Лисянському районі Черкаської області встановлено пам‘ятні знаки воїнам-афганцям.

У 2018 році за зверненням пенсіонерів, які проживають в м.Києві по вул.Гоголівській, Фондом профінансовані заходи по енергозбереженню, зокрема по утепленню житлового будинку.

Український фонд миру тісно співпрацює, надаючи фінансову підтримку, з творчою майстернею «Олександри Теліженко», Заслуженим художником України О.Теліженко, яка працює над створенням мистецьких виробів, ручної та машинної вишивки.

Планується і надалі продовжувати реалізацію основних програм Фонду, а також:

  • запровадити програму забезпечення учасників АТО та військовослужбовців Міністерства оборони України житлом, яке швидко будується за європейською технологією, шляхом фінансової підтримки виробництва;
  • розробити програми додаткового страхування для учасників бойових дій, АТО з метою гарантованого надання якісних медичних послуг та страхування життя.

Запрошуємо і  Вас долучитися до підтримки наших програм!