Український Фонд Миру Український Фонд Миру Зворотній звя'зок Головна сторінка Українського Фонду Миру
Зробити
благодійний
внесок
Адреса: 01011, Україна, м. Київ,
вул. Панаса Мирного, 26
тел.: +38 (044)288-90-72
  +38 (044)254-09-09
факс:  +38 (044)288-99-00
info@peacefund.com.ua

Структура

Керівництво

Голова правління - Супрун Людмила Павлівна, очолює Український фонд миру з 2002 року. 

Народний депутат України III, IV скликань
Заслужений економіст України
Посол в Україні Міжнародної Комісії з прав людини

Народилась 7 січня 1965 року в м. Запоріжжя. Громадянка України.

Заміжня, має двох доньок.

У 1980 році із золотою медаллю закінчила загальноосвітню школу № 1 ім.Т.Шевченка в м. Запоріжжі.

У 1988 році з відзнакою закінчила юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка і вступила до аспірантури Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, відділ міжнародного права та порівняльного аналізу.

Одночасно з навчанням в аспірантурі працювала молодшим науковим співробітником Науково - дослідного інституту сільськогосподарської радіології Академії аграрних наук України.

В 1992-1993 роках – провідний спеціаліст відділу міжнародного права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України. У 1993 році обрана на посаду президента Асоціації ділового співробітництва “Інтерагро”.

У 1997 році – переможець номінації “Ділова жінка України 1997 року”.

У 1998 році обрана народним депутатом України по одномандатному виборчому округу №100 (Кіровоградська область). Обіймала посаду голови підкомітету з питань доходів державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Член Народно-демократичної партії з грудня 2000 року, уповноважений представник політичної партії у Верховній Раді України Народно – демократичної партії (НДП), а з 2006 р. – лідер Народно – демократичної партії.

У 2002 році – лауреат акції «Лідер народної довіри 2002 р.

У 2002 році вдруге обрана народним депутатом України до Верховної Ради України. Обіймала посаду першого заступника Голови Комітету з питань бюджету, а з вересня 2005 року – керівник Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Була членом Урядового комітету з питань економічного розвитку та з питань європейської інтеграції.

Під час роботи в Верховній Раді України опікувалася питаннями бюджетного та податкового законодавства, агропромислового комплексу, машинобудування та інших галузей економіки.

В 2003 - 2006 роках - член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для перевірки ситуації, що склалася на ринку зерна і хліба в Україні, а також з питань перевірки ефективності діяльності органів державного управління щодо вирішення комплексу питань, пов'язаних з виводом Чорнобильської АЕС з експлуатації, впровадження Плану здійснення заходів на об'єкті "Укриття" та в зоні відчуження, в тому числі з радіоактивними відходами.

У 2005 році Уряд підтримавши ініціативу Людмили Супрун, затвердив першу Державну історико-туристичну програму "Золота підкова Черкащини", пізніше - Концепцію Державної програми "Шевченків край", які спрямовані на впорядкування, реставрацію та реконструкцію об'єктів, пов'язаних з ім'ям Т.Г.Шевченка. В рамках реалізації Державної програми було упорядковано понад 100 об'єктів у Київській та Черкаській областях.

В цей період Людмила Супрун ініціює ряд інших проектів, спрямованих на збереження природно-заповідного, духовного та культурного фондів України. Крім цього виконуються роботи з реконструкції об‘єктів та відтворенню територій, зокрема:

 • Парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Феофанія" Національної академії наук України, м.Київ;
 • Парку-пам'ятки ландшафтно-паркового мистецтва "Софіївка" у м.Умань Черкаської області;
 • Храмів та споруд Свято-Пантелеймонівського монастиря в м.Києві.

Тільки в Черкаській області, на Батьківщині Тараса Шевченка, за особистої фінансової підтримки Людмили Супрун в селах Порадівка та Шушківка Лисянського району збудовано два храми - Церкву на честь Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії та Церкву на честь Святителя Миколи Чудотворця.

Відповідно до Закону України від 07 липня 2005 року № 2771 "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет на 2005 рік" та інших законів України, автором якого є Людмила Супрун, було профінансовано та виконано відповідний комплекс робіт на понад 100 об‘єктах, пов‘язаних із збереженням, відродженням та упорядкуванням історико-культурних місць на Черкащині.

Людмила Павлівна є автором більш ніж 200 законів і змін, прийнятих Верховною Радою України, а саме:

 • Бюджетного Кодексу України;
 • "Про Державний бюджет України";
 • про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції";
 • Закону України "Про податок на додану вартість" (щодо нульової ставки ввізного мита на зерно);
 • про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність";
 • щодо покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України для виплати пенсій;
 • щодо виділення коштів від приватизації "Криворіжсталь" на заходи, пов'язані із поступовою компенсацією громадянам втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку колишнього СРСР;
 • автор законодавчих пропозицій до Земельного Кодексу України, нормативних актів, регулюючих енергетичний сектор, вугільну промисловість, машинобудування, сільськогосподарський сектор, транспортну галузь, дорожнє будівництво та інші галузі економіки, розвиток і оздоровлення бюджетно-фінансової і податкової систем України і багато інших.

Людмила Павлівна також є автором політико-економічного проекту «Новий Курс України» і теорії кризостійкої економіки.

Завдяки державницькій позиції Людмили Супрун та прийняттю відповідних законів і поправок до них, автором яких вона є, стало можливим втілення в життя багатьох проектів, в тому числі:

 • розпочато будівництво мостового переходу через р. Дніпро в м.Запоріжжя (острів Хортиця);
 • проведена комплексна реставрація Одеського державного академічного театру опери та балету, Запорізького драматичного театру та Львівського Національного Академічного театру опери та балету;
 • виконано комплекс робіт по ліквідації аварійного стану корпусів Української дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ".

Завдяки законодавчій ініціативі Л.Супрун в державному бюджеті були передбачені кошти для:

 • системного завершення будівництва газопроводів в сільській місцевості через введення спеціального збору з продажу газу;
 • фінансування будівництва доріг та створення Державного та місцевого дорожніх фондів;
 • комп‘ютеризації шкіл;
 • будівництва в м.Києві футбольних та інших спортивних майданчиків, у тому числі льодових арен;
 • завершення будівництва на території лікарні "ОХМАТДИТ" Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, в якому застосовуються новітні технології для проведення операцій на серці у дітей;
 • фінансування програми репродукції в сфері охорони здоров’я;
 • забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет тощо.

У 2006 році Указом Президента України № 578 Людмилі Супрун Указом Президента України присвоєно почесне звання "Заслужений економіст України", а також присуджено науковий ступінь "Доктор економічних наук" і присвоєно звання "Академік Української технологічної академії".

2007 - 2010 роки - член Конституційної комісії, створеної Президентом України Ющенком В.А.

У 2009 - 2010 році балотувалася на пост Президента України.

2009 - 2010 рр. Людмила Супрун - голова Державного агентства України з питань інвестицій та інновацій.

В 2012 році балотувалася на виборах до Верховної Ради України по мажоритарному округу.

В 2014 році – радник Міністра оборони України, радник Міністра фінансів України.

У березні 2014 році виступила ініціатором Нової Редакції Конституції України (Народної Конституції України), в якій враховувалися основні вимоги громадян, висловлені під час Революції гідності. На підтримку цієї ініціативи в травні 2014 року були проведені загальноукраїнські збори для організації референдуму по затвердженню Нової редакції Конституції України.

В 2018 році отримала статус “Посол в Україні” Міжнародної Комісії з прав людини.

За активну громадсько-політичну, благодійницьку та миротворчу діяльність в Україні та за межами, сприяння національному відродженню нагороджена Грамотою Голови Верховної Ради України, Почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту, відзначена Подякою Прем'єр-міністра України та Національної академії наук України, відзнаками Міністерства оборони України "Знак Пошани", Міністерства внутрішніх справ України, "Асоціації міст України та громад", Головного управління розвідки Служби Безпеки України, а також заохочувальним відзнаками Державної спеціальної служби транспорту "За сприяння розвитку Державної спеціальної служби транспорту" та "Гідність і честь" І, II та III ступенів, орденом Міжнародного благодійного фонду "Козацький" "За відродження меценатства" II ступеня.

За підтримку і безпосередню участь у будівництві храмів Кіровоградської, Київської, Черкаської областей, м.Києва, збереження національних традицій та духовності, на увагу до церковних заслуг нагороджена орденами Святої Варвари, Преподобного Нестора Літописця та Рівноапостольного Князя Володимира І, II та III ступенів, "Святої Анни" І й II ступенів.

Інформація оновлюється!